Masopustní průvod 2016

25.01.2016 00:50
Přijďte se spolu s ostatními maškarami naposledy před Velikonocemi pořádně poveselit, jelikož pak Vás čeká o něco málo víc jak 40 dní půst! Podle stejného konceptu jako loni, vyjdou v sobotu 30. ledna masopustní průvody z Podprůhonu, Tuháně, Libušína a Vinařic a sejdou se v hornickém skanzenu Mayrau.

Harmonogram:

13:00 podprůhonský průvod odchází od hospody u Maršnerů v Kolmistrově ulici alias Kulatá bába

15:00 průvody maškar se sejdou na Mayrau

15:15 udělení masopustních práv, volba královny masopustu, poprava klibny

15:45 průvod po skanzenu v čele se zvolenou královnou

15:45 skupina Falling

16:30 k tanci a poslechu zahraje v cechovně Kladenská heligonka

 

Přijďte prosím, řádně namaškařeni – vaší tvořivosti se meze nekladou – protože masopust dělají právě masky a přijít bez ní by bylo hrozné faux pas. Mezi tradiční maškary patří medvěd, kobyla (klibna), bakchus, žid, smrtka, bába s nůší, turek, pierot, … Vítáni jsou též kříženci a fúze uvedených a neuvedených i překvapivé novinky.

Pokud máte doma maškaru, do které se bojíte obléct, uvítáme, pokud nám ji půjčíte. (Obzvláště sháníme medvědí kůži (i bez hlavy) a prasečí hlava tuhá by se též šikla.) Kontaktujte výbor Spolku - Vláďu (608051781) nebo Katku (604692886).

Vezměte s sebou i hudební nástroje, zvláště pokud je ovládáte, trumpety, řehtačky nebo cokoliv, do čeho se dá pískat, bouchat atp. Průvod má být vidět i slyšet. Dále, máte-li, vezměte rozměrnější tácy s obrubou upravené na nošení před sebou. Koblihy dodá pekárna Kompek.

 

Těšíme se, že si společně tu veselici pořádně užijeme!