Naše akce

každoročně pořádáme několik akcí pro širokou veřejnost


foto: Pavel Čáp
foto: Pavel Čáp

Masopustní průvod

únor

Podle termínu masopustu vedeme kladenský proud průvodu z Podprůhonu na hornický skanzen Mayrau. Desítky maškar, legrace, muzika a rámus, koblihy a špásování.

foto: Vláďa Líba
foto: Vláďa Líba

Velikonoční hodování

duben

Na Velikonoce chodí podprůhonské děti (s podporou dospělých) hodovat po čtvrti.
foto: Robin Lupač
foto: Robin Lupač

Kladenské dvorky

červen

Druhý červnový víkend v Podprůhonu organizujeme festival umění, hudby a setkání Kladenské dvorky. Výtvarníci vystavují svá díla na malebných dvorečcích, muzikanti hrají na třech pódiích, k tomu divadlo, street art, rukodělné dílny, jídlo a pití. 

Více o Dvorcích a mnoho fotogalerií na stránkách festivalu zde 

foto: Tomáš Fencl
foto: Tomáš Fencl

Bio Podprůhon

červenec

Podprůhonské letní kino se v roce 2019 pro velký úspěch konalo už čtyři večery. Vybrali jsme různorodé filmy, aby si každý přišel na své - novou letní komedii Ženy v běhu, legendární Kouř, hudebně mystický Rok ďábla a rodinný animovaný film Coco. Promítání předcházely historické týdeníky a Milan Iléš nás překvapil zpěvem Podprůhonské hymny.

Akci finančně podpořilo Statutární město Kladno a společnost Acerostar.

foto: Vláďa Líba
foto: Vláďa Líba

Běh do schodů

září

V září pořádáme amatérský běžecký závod. 90 schodů v ulici Rudolfa Knotka zdolávají běžcí na čas v pěti kategoriích. K tomu další sportovní program na hřišti Bukovka. 

foto: Tomáš Fencl
foto: Tomáš Fencl

Lampiónový průvod

listopad

Pátek před sedmnáctým listopadem se vine světelný had z náměstí Starosty Pavla hlavní třídou TGM do Podprůhonu. Na hřišti Bukovka pak čeká kapela, světelná show, ohňostroj, opékaní špekáčků a svařené víno.

foto: Ivan Šulek
foto: Ivan Šulek

Betlémské světlo

prosinec

Před Vánoci přivážejí skauti z Betléma světla a distribuují ho po celé Evropě. Světlo si můžete přijít připálit i do Podprůhonu na náměstíčko Viktora Stříbrného. 

foto: Iwosh Habran
foto: Iwosh Habran

Sousedský Silvestr

prosinec

Sousedský silvestrovský přípitek je v Podprůhonu již v šest. A k tomu ohýnek, svařák, chlebíčky, muzika.... 

více fotografií z akcí a projektů Spolku Podprůhon ve fotogalerii

Tradiční běh do schodů už podruhé na nových opravených schodech v ulici Rudolfa Knotka se konal v páteční podvečer 6.10.2023. Zúčastnit se mohl každý, kdo si troufnul vystoupat schodiště jakýmkoli tempem a styem.

Přijměte pozvání do tradičního masopustního průvodu Podprůhonem, který vyráží v sobotu 11. února 2023 ve 13.00 od Kulaté Báby, Kolmistrova 976, na skanzen Mayrau. Tam bohatý program a občerstvení. Všechny maškary srdečně zvány!