Aktuality

i letos Vás zveme Vás do tradičního masopustního průvodu Podprůhonem a dále na skanzen Mayrau.

V pátek 6.10. od 16:00 pořádáme tradiční sportovní odpoledne s akcí Běh do schodů. Závodí se opět na dlouhých podprůhonských schodem v ulici Rud. Knotka. a to ve všech kategoriích kojenci počínaje a důchodci konče.

Sousedé ze Spolku Podprůhon, další maškary z celého Kladna, studenti češtiny z Centra na podporu integrace cizinců, ostrovecká sekce, Pavlova harmonika a Lenčino ukulele, městská policie - všichni tito s námi prošli cestu z Podprůhonu na Tuhaň a hornický skanzen Mayrau. Švandy byla kupa. A pokud jste s námi nešli, příští rok si to jistě nenechte...

Jak jsme již informovali, i letos vyrazí kladenská větev masopustního průvodu z Podprůhonu na hornický skanzen Mayrau. Tam bohatý program a občerstvení.

PF 2023

02.01.2023

Přejeme Vám, ať v roce 2023 najdete klíč ke všemu, co je pro Vás důležité.

Ve středu 16. listopadu se vydá tradiční průvod světel (lampionový průvod) cestou od kostela z náměstí Starosty Pavla v Kladně do Podprůhonu. Projde naší malebnou čtvrtí na hřiště Bukovka, kde bude připraven program.

Tradiční běh do schodů v ul. Rudolfa Knotka – již 10. ročník – se uskuteční v pátek 14. října 2022 od 16 do 18 hodin (od 16 hod. běží děti, od 17 hod. dospělí).

Pilně připravujeme a organizujeme 40. ročník Kladenských dvorků. Tento umělecký festival pod širým nebem začal v roce 1982 Setkáním v zahradě u uměleckého kováře Viktora Stříbrného v Podprůhonu. Od roku 1983 se pak akce již s názvem Kladenské dvorky konala každý rok bez přerušení. Cítíme za pokračování této tradice odpovědnost.