Aktuality

Výroční společná fotografie Podprůhoňáků je na světě! Zájemci ji již dostali elektronickou verzi. Papírové fotografie bude možno vyzvednout ve spolkovém stánku na náměstíčku o Kladenských dvorcích. Ještě jednou díky všem, kteří mají Podprůhon v občance i v srdci.

Hromadné skupinové fotografování bývalo velice oblíbenou společenskou aktivitou. Členové spolků, Sokola, účastníci výročních akcí, sousedé. Poslední focení obyvatel Podprůhonu proběhlo v roce 2008 na schodech v ulici Rudolfa Knotka.

Rád předávám zprávu o chystaném úklidu Bukovky v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko! Pokud se chcete připojit, sraz je v sobotu 6. dubna 2019 v 9:00 u studánky v Bukovské ulici. Pořádá Statutární město Kladno, zodpovědná osoba Tomáš Kutil 603529030.

V sobotu 13. února 2019 vyráží z kladenského Podprůhonu masopustní průvod směr hornický skanzen Mayrau. Zastávka v hospodě U červeného buku, obávaný svah Kameňák, na Tuhani se přidáváme k místnímu průvodu. A pak už nás čeká jen grandiózní příchod na Mayrovce a setkání s průvody z Libušína a Vinařic.

I letos vyráží na Masopust jeden proud průvodu z Kladna a přidá se k dalším v hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích. Přidejte se k nám! Zvolte maškaru sobě vlastní - masopustní masky mohou být tradiční, ale vítány jsou i maškary originální. A pokud nevíte, jak se vyšňořit, dejte nám vědět. Spolek Podprůhon má zásobu masek a jistě něco najdete....